Použití kinesio tapu v basketbalu

Zjednodušeně bychom mohli o tejpovací pásce říci, že je to fyzioterapeutická pomůcka sloužící k ochraně a léčbě kloubů a především svalů. Samotné tejpy se vyrábí v několika různých variantách, v závislosti ani jejich typu – ty jsou klasické (neboli fixační) a tejpovací pásky pro kinesio taping. Chcete se dozvědět, jaké využití má tejpovací páska pro jednotlivé sportovce, o jejích vlastnostech, a schopnostech ochránit před zraněním plus další zajímavosti a užitečné informace jako bonus?

Chcete zdravě hubnout? Zkuste náš program.

Basketbalisti (a samozřejmě nejen oni) by tuto jednoduchou věcičku měli milovat. Ať už tu fixační nebo kineziologickou. Má totiž za úkol během sportovní aktivity udržet otejpovanou část těla zpevněnou, čímž se efektivně předchází zranění. Právě v případě basketbalistů, kteří během hry nesčetněkrát vyskočí, dopadnou, naběhají několik kilometrů, přičemž sem tam dojde i k nějakému střetu, jsou jejich svaly a hlavně kolenní klouby vystaveny velkému náporu. Proto by se nebylo čemu divit, kdyby některý hráč zkrátka vypadl ze hry, právě kvůli některému z důsledků nedostatečné fixace. S fixačním temtex tapem tomu lze jednoduše předejít!

Na specializovaném e-shopu, www.kinesio-tape.cz, si můžete hned několik tejpů i s jejich neoddělitelným příslušenstvím zakoupit a nechat přivézt až k vám domů. Zde naleznete pouze certifikované výrobky od renomovaných společností, jakou je například Temtex.

Tags: ,

Comments are closed.